Globalna Grupa ABD
Globalna Grupa jest jak rynek, na którym możemy się wszyscy spotkać. To tutaj możemy podzielić się... View more
Group Feed
-
Marcin Tubielewicz started the discussion Trendy – rozwój technologii AI in the forum Globalna Grupa ABD a year temu
Trendy - rozwój technologii AI
Jak zapatrujecie się na sytuację związaną z dynamicznym rozwojem AI, czy Waszym zdaniem rola specjalistów IT, inżynierów Big Data, programistów ewoluuje, czy też powoli będzie tracić na znaczeniu wypierana sukcesywnie nowymi, rozwijającymi się technologiami? Z drugiej strony, czy rosnąca automatyzacja i inteligentne algorytmy będą ograniczać…
-
Darmowe kursy dla każdego!
Zgodnie z zapowiedzią, zarówno „Scala dla inżynierów big data” jak i „Fundament Sparka” zostały odblokowane i można je dostać… za absolutne zero!
Taka opcja będzie dostępna jeszcze przez kilka dni – do czwartku/piątku (więc każdy zainteresowany – po prostu kliknijcie „enroll” czy coś).
Zachęcam każdego, kto chce…Krzysztof Kleszcz and Wojtek Zdziebkowski2 Comments-
Link do zgłaszania uwag i pomysłów: https://akademia-bigdata.pl/kontakt/
-
Podziękował! 🤩
1
-
-
Wojtek swoją dyskusją nt. IDE przypomniał mi, jak kiedyś wyglądały „IDE”.
Oto moje pierwsze „środowisko programistyczne” – Dev Pascal :D. Potem był Dev C++, Sublime Text, czy bardziej „poważne”, jak Visual Studio albo Intellij.
Z czym Wy startowaliście?;>
Dobrego piąteczku i weekendu!
-
Kurcze, wygląda jak edytor VBA w Excelu 😅
1 -
pajączek do html 😛 do c++ był devcpp i potem na grubo visual studio ( z sensownym debugerem) a do pascala nie pamiętam xd
1- View 1 reply
-
jako przedstawiciel Gen Z zaczynałem od Visual Studio Code, obecnie głównie Jupyter Notebook oraz notebooki Kaggle
2- View 2 replies
-
Ja używałem w swoim życiu Borland Delphi (pierwsze kroki w programowaniu), notatnik/notepad++ (stronki w formie tabelek), Microsoft Visual Basic (moje pierwsze programy graficzne), DevC++, Matlab (i podobne kombajny inżynierskie), VSCode i PyCharma. Jako automatyk korzystałem też z IDE typowo przygotowanych pod programowanie konkretnych urządzeń…
1- View 3 replies
-
-
Jarosław odpowiedział(a) w dyskusji Które IDE rządzi w waszym workflow? Porozmawiajmy! na forum Globalna Grupa ABD a year temu
Które IDE rządzi w waszym workflow? Porozmawiajmy!
Visual Code to przede wszystkim pełnoprawne IDE, a VSC to rozbudowany edytor tekstu / kodu (coś jak Sublime, Atom, Brackets albo nawet ulepszony Notepad++) 😀 – dzięki temu jest mniej zasobożerny niż VC.
Mi VC zawsze kojarzyło się właśnie ze środowiskiem C#. VSC z kolei można, dzięki rozszerzeniom, przystosować do pracy z każdym językiem…
Wojtek Zdziebkowski -
Marek Czuma odpowiedział(a) w dyskusji Które IDE rządzi w waszym workflow? Porozmawiajmy! na forum Globalna Grupa ABD a year temu
Które IDE rządzi w waszym workflow? Porozmawiajmy!
Właśnie co do VSC – ja kiedyś sporo pisałem w Visual Studio, ale to gdy uczyłem się C++ a potem C# (ahh piękne czasy!). A nigdy nie pracowałem z Visual Studio Code – ktoś mi może wyjaśnić różnicę?
Wojtek Zdziebkowski -
W którą stronę idziesz? Dziś parę słów o „literce T” – czyli jak mądrze się rozwijać.
Bardzo często, kiedy myślimy nad rozwojem, toczy się (a jakże) wojna między specjalistami i generalistami. W Big Data, moim zdaniem, lepsza jest inna droga.
T-Shape.
Chodzi mianowicie o „literkę T”. To koncepcja wprowadzona (chyba) przez Davida Guesta.…
-
Technologie (nie)chmurowe – czyli czego się nauczyć, żeby zbliżyć się do clouda nie wchodząc na chmurę?
W ramach mentoringu coraz częściej staram się pogodzić ogień z wodą:
Jakie technologie umieścić na Mapie Drogowej, żeby osoba której pomagam maksymalnie zbliżyła się do chmury… nie wchodząc na nią?Wszak wiadomo – praca z chmurą to spore…
-
Sporo się mówi, że Europa staje się powoli „skansenem”.
W przypadku rynku chmurowego to nieprawda!W przypadku rynku chmurowego, Europa – jak kto woli – już dawno jest „skansenem”, lub też do wyścigu na poważnie w ogóle nie przystąpiła.
3 największych dostawców w Q1 zapewniało 67% rynku. Wszystkie to firmy z USA – tzw. Big Techy.
8…
-
Cześć! Czas na pierwszy, historyczny post:-).
Witam na Globalnej – miejscu, w którym możemy spotkać się wszyscy. I wymieniać informacjami, dzielić doświadczeniami i problemami, pytać o pracę czy dawać oferty.
Zasady są proste:
1. To nasze wspólne miejsce – więc dbaj o nie jak o swoje
2. Nie ma głupich pytań – więc zadawaj je śmiało i nie krytykuj… -
