Globalna Grupa ABD
Globalna Grupa jest jak rynek, na którym możemy się wszyscy spotkać. To tutaj możemy podzielić się... View more
Group Feed
-
Hej! Przypominam chętnym, że dzisiaj o 21:00 spotkamy się na konsultacjach:
- Masz mapę drogową? Chcesz przedyskutować swój rozwój w branży?
- Masz jakiś problem techniczny, albo chcesz się pochwalić rozwiązaniem w tym co obecnie robisz?
- A może po prostu chcesz wpaść pogadać 😀
Tak czy inaczej, 21:00-21:30 jestem dostępny dla każdego – niedługo przed…
-
Środowo: Snowflake
Co to właściwie jest?
Chmurowa platforma do szeroko pojętego ETL. Prosta, głównie oparta na SQLowych querkach, więc niski próg wejścia i skalowalna. Jako storage można użyć AWS, Azure czy GCP i bardzo ładnie ze sobą to współgra.
Dlaczego?
- Chmura w pełni zarządzana – nie musicie ani konfigurować serwerów ani martwić się o…
-
Dzięki wielkie! Przyznam, że zawsze myślałem o Snowflake jako o Warehouse, a teraz wydaje mi się, że jeśi miałbym to do czegoś porównać, to wychodzi że to taka alternatywa dla Databricks? Czy jednak źle myślę?
Swoją drogą, prędzej czy później na Akademii będzie się musiał znaleźć kurs ze Snowflake, bo z tego co widzę to jedna z kluczowych… -
Bardziej w stronę databricksow 😉 storage musisz mieć zewnętrzny, chociaż może to też działać tak, jakby Snowflake miał “swój”, ale pod kołdrą to i tak będzie postawione np. na Azure.
2- View 1 reply
-
JA polecam Snowflake Hands-on Essentials Badges, takie można powiedzieć mini kursy z zdaniami od Snowflake’a. Nie są jakieś trudne, ale fajnie pokazują możliwości i interfejs. No i można dostać cert z odznaką, nie wiem na ile wartościowe, ale jest. Ogólnie bardzo przyjazne narzędzie.
3
-
Magdalena Cebula started the discussion Nazwenictwo w bazach danych ( i pewnie nie tylko 😛 ) in the forum Globalna Grupa ABD a year temu
Nazwenictwo w bazach danych ( i pewnie nie tylko 😛 )
Zanim zacznę się dzielić z wami wiedzą, to pomyśłam sobie, że zadam wam pytanie, które nurtuje mnie od lat 😀
Otóż jak mamy jakieś bazy danych w firmach, to zdarza się, że kolumny są nazwane totalnie nieintuicyjnie. Mniej lub bardziej losowo, może kiedyś miało to sens dla kogoś kto to tworzył, ale ja przychodząc do firmy, muszę szukać…Marek Czuma -
Mateusz Wąsalski started the discussion Kilka obserwacji z poszukiwań pracy in the forum Globalna Grupa ABD a year temu
Kilka obserwacji z poszukiwań pracy
Success story
Hej wszystkim
Za namową Marka pozwolę sobie na przytoczenie swojego success story(?).
Dużo ostatnio się u mnie działo (co zakończyło się na szczęście podpisaniem nowego kontraktu) i doszliśmy z Markiem do wniosku, że dobrze by było opowiedzieć trochę o szczegółach, o których na YouTube bądź na LinkedIn mało kto mówi, bo nie są za…
Szymon Martyniak-Baranski, Stanisław and 2 others -
Zaczynamy nowy tydzień na Akademii! Dziś przychodzę z odpowiedzią na pytanie „Jak dzielić się wiedzą, kiedy nie mam na to czasu?”
Większość z nas ma pracę, często rodzinę, do tego wkładamy wysiłek w rozwój związany z big data. I chociaż – mam nadzieję (!) – każdy już wie, że dzielenie się wiedzą może być boosterem w rozwoju, to zwyczajnie…
-
W ramach środowej serii spojrzymy dzisiaj na usługę bazodanową. Wchodzimy do chmury! A konkretnie, lądujemy na Microsoft Azure. Bazą, która nas interesuje jest Cosmos DB.
Podstawową rzeczą którą chwali się Microsoft w kontekście Cosmos DB, jest zapewnienie automatycznej i nielimitowanej skalowalności. Jest to oczywiście możliwe…
-
Złote zasady Big Data.
Dziś chciałbym napisać jedną z najprostszych zasad, które rządzą tą branżą. A właściwie, którymi MY poinniśmy się kierować:-).
Podstawową zasadą, którą moim zdaniem warto się zainteresować – i przejąć – jest podejście do surowych danych.
Nie jest to nic wyszukanego, a mianowicie:
ZAWSZE ZACHOWUJ SUROWE…
-
Jak zacząć dzielić się wiedzą? 3 proste tipy:-).
Wiem, że wiele osób chce zacząć systematycznie dzielić się wiedzą. Z różnych powodów tego nie robią, ale dzisiaj mam 3 proste wskazówki jak zacząć.
- Przełamanie mentalne. Zrozum, że dzielenie się wiedzą nie jest zarezerwowane dla ekspertów. Dla nich zarezerwowana jest osobna część tego „rynku”.…
-
Jeśli kogoś interesuje jak wygląda Solr UI – właśnie w Bazie Wiedzy ABD wylądował nowy materiał;-). Proszę się częstować do woli!
- Load More

