Globalna Grupa ABD
Globalna Grupa jest jak rynek, na którym możemy się wszyscy spotkać. To tutaj możemy podzielić się... View more
Group Feed
-
Ważne ogłoszenie dla każdego, kto potrzebuje skonsultować swoje poczynania big datowe!
Przez cały marzec będzie odbywać się eksperymentalny cykl spotkań – konsultacji z Marem:-). W każdy czwartek między 21:00 a 21:30 będę siedział na google meet i czekał. Jeśli chcesz, przyjdź przegadać aktualny problem, skonsultować swoją mapę drogową, albo…
-
Na etapie nauki inżynierii danych, może pojawić się wątpliwość: Czy powinienem/nam korzystać z asystentów AI?
W dzisiejszym wpisie chciałbym poruszyć tę kwestię. W zasadzie mógłbym to zrobić na grupie AI/ML, ale nie chcę z dwóch powodów:
- Dotyczy to bardziej procesu nauki od podstaw, niż samej AI.
- Chcę tym wpisem zachęcić tych, którzy jeszcze nie…
-
To ja pozwolę się sobie niezgodzić – moje odkrycie to wykorzystanie AI do tłumaczenia, znajdowania innych przykładów i pytania „do skutku”, tak żeby rzeczywiście zrozumieć / zrobić, często tego bym w ogóle nie robiła, bo dany aspekt np nie było poruszony w książce/kursie, więc nawet bym nie pomyślała że można spojrzeć na dane zagadnienie z…
1- View 1 reply
-
Tak, trochę pobocznie. Ja ostatnio natrafiłem na podejście, w którym jeżeli korzystasz z AI w formie czatu, to masz otwarte dwa okna. W jednym pracujesz nad architekturą, dobierasz rozwiązania i debatujesz w którą stronę iść, tworzy to od razu jakąś wstępną wersję dokumentacji. W drugim pracujesz nad kodem, gdzie implementujesz ustalenia z…
1- View 4 replies
-
Na cały tydzień chciałbym was zostawić z konceptem, który może wystrzelić wasz rozwój niczym Falcon 9. Mam do was, do CIEBIE proste pytanie, które powinieneś sobie zadać:
„DLACZEGO JA POWINIENEM REGULARNIE DZIELIĆ SIĘ WIEDZĄ?”.
Pomyśl sobie o 3 rzeczach:
- Realny rozwój zaczyna się tam, gdzie zaczyna się „zanurzenie” (immersja).
- Mózg zaczyna analizę…
-
W środowej serii sięgamy po ciekawą, acz mało popularną technologię – Accumulo. Baza, która powstała równolegle do Apache HBase i także bazuje na Google Big Table Paper.
Ciekawym jest fakt, że za budowę bazy… odpowiada amerykańska agencja wywiadowcza NSA (National Security Agency). NSA to owiana tajemniczą sławą organizacja szpiegowska,…
-
Dziś w kąciku algorytmicznym poruszymy najpopularniejsze struktury: Listy (LinkedList). List jest mnóstwo i różnie są implementowane w różnych językach, ale warto pamiętać, że to bardzo konkretne struktury. Z bardzo konkretnymi, jasnymi zasadami i budową!
Są dwa podstawowe rodzaje list: jednokierunkowa (gdzie z każdego elementu można pójść…
-
UWAGA, OGŁOSZENIE! Zbieramy grupkę osób, które chcą przejść szkolenie ze Sparka. Szkolenie nazwałem “dla ambitnych początkujących.
DLA KOGO:
- Dla osób, które coś już wiedzą, ale chcą powtórzyć podstawy LUB nic nie wiedzą ale szybko się uczą (przejdziemy przez absolutne podstawy, ale raczej sprawnie;-))
- Dla osób, które chcą zmierzyć się ze…
-
Poza kwestiami merytorycznymi, po prostu fajnie byłoby… się poznać! Gadamy sobie tu w komentarzach i na dyskusjach. A super byłoby razem pokodować! 😀
-
Hej, hej! Wrzucam jako post, żeby dotarło do jak największej ilości osób.
Jakby ktoś był zainteresowany to do 28 lutego można nabyć preplexity pro na rok za darmo, 5 lub10 pln’ów. Trwa promocja t-mobile, gdzie owe perplexity dorzucają na rok, wystarczy założyć darmowy e-sim albo kupić starter. Ja kupiłem wczoraj za 5zł i już wszystko mi…-
Super! Cyba skorzystam, bo aurat przyda mi się nowy numer, do rozmaitych celów :D. A od dawna chcę poznać perplexity. Przyznam że „z teorii” nie do końca czaję na czym to polega.
1
-
-
Solr jest super fajny z jednego powodu: da się bardzo mocno grzebać w bebechach. To trochę jak Linux przy windowsie. Powoduje to oczywiście, że jest dosyć „niskopoziomowy”.
Ale! Posiada jedno zdecydowanie wysokopoziomowe narzędzie: Solr UI. To taki nasz „panel sterowania”.
Co tu znajdziemy? Z ciekawszych rzeczy:
- Możliwość „wyklikania”…
-
Marek Czuma started the discussion Cotygodniowe konsultacje z Marem [eksperymentalnie na Akademii BD] in the forum Globalna Grupa ABD a year temu
Cotygodniowe konsultacje z Marem [eksperymentalnie na Akademii BD]
Cześć! Przychodzę z pytaniem o wasze zdanie i zapotrzebowanie.
Wpadłem na pomysł, który myślę wdrożyć eksperymentalnie w marcu:
- Każdy czwartek będę dostępny między 21:00 a 21:30.
- Każdy może przyjść i pogadać.
- Spotkania będą służyły doradzeniu się, czy idziecie w dobrą stronę, przegadaniu waszych pomysłów, problemów, albo podzieleniu się realizacją…
Rafal Pruta, Marek Czuma and 2 others - Load More
