Globalna Grupa ABD
Globalna Grupa jest jak rynek, na którym możemy się wszyscy spotkać. To tutaj możemy podzielić się... View more
SpaceX wchodzi na giełdę, by budować centra danych na Księżycu?
-
SpaceX wchodzi na giełdę, by budować centra danych na Księżycu?
Hej, dziś w „Morning Brew” dostalem informację, że SpaceX będzie w czerwcu wchodzić na giełdę papierów wartościowych.
W informacji co będzie robić z pieniędzmi z IPO, które ma być największym debiutem w historii, znalazłem ciekawą rzecz. Mianowicie chodzi o „budowę centrów danych na Księżycu”.
Jednocześnie wczoraj sluchałem filmu na „Nauka. To Lubię”, gdzie mówili o sensowności bazy przemysłowej na księżycu właśnie. Konkretnie – sensowne miałoby być budowanie fabryki do produkcji seryjnych satelitów. I wypuszczanie masowymi seriami satelitów miałoby być tańsze i finansowo i ekologicznie z Księżyca niż z Ziemi.
Mógłby także powstać – to już moje domysły – „kosmiczny internet” dzięki Starlinkom. I wtedy budowa centrum danych + bazy przemysłowej starlinków + sieć starlinków, mogłaby dać pierwsze oparcie infrastrukturalne.
Anyway… ciekawe czasy. Czy otwiera nam się „Huge Data” – branża danych, które będą pochodzić także z Księżyca i innych miejsc kosmicznych? Ale nie jako. sensorów, a własnie jako centrów danych?
Ciekawy jestem waszego zdania 😀
Zaloguj się aby odpowiedzieć
