Group Feed

  • Na sam finisz omawiania naszego profilu LinkedIn została nam jeszcze sekcja języków i zainteresowań. A później już tylko można zacząć działać na portalu i o tym również wam opowiem w kolejnych wpisach. 😊

    W przypadku języków na LinkedIn stosuje się opisową wersję ze znajomością danego języka.

    Przy wpisywaniu języka obcego można wybrać na…

    Read more

    Uwielbiam
    Daria Czerniawko, Stanisław and 2 others
    0 Comments
  • Umiejętności – co wiesz i potrafisz i po czym rekruter Cię znajdzie! 

    Ta sekcja na LinkedIn mimo iż widniej u dołu profilu jest jedną z kluczowych przy uzupełnianiu strony. Zasada im więcej tym lepiej działa, jednak z umiarem i rozsądkiem. 😊

    W tej części LinkedIn chodzi o to, by wpisać wszystko co umiemy, a jest związane z branżą w…

    Read more

    Uwielbiam
    Daria Czerniawko, Krasia Czuma and 3 others
    2 Comments
    • Marek Czuma (edited)

      Hehe, właśnie uświadomiłaś mnie, że tam można wpisać też coś innego niż technologie :D. Ale czy na serio warto? Z waszego punktu widzenia, czy nie szukacie po prostu ludzi z konkretnymi technologiami?

      I druga sprawa którą chcę poruszyć @asmyk – jak to wygląda z polecaniem konkretnych umiejętności? To coś “wzmacnia” w wyszukiwaniu (czyli osoba…

      Read more

      2
      • View 1 reply
  • Dyplom to nie wszystko, ale jak go wpisać, żeby był wszystkim? Czyli dziś o  wykształceniu w CV i certyfikatach oraz szkoleniach.

    Sekcje te znajdują się najniżej resume albo pod doświadczeniem zawodowym lub tak jak na naszym przykładzie zaraz pod umiejętnościami i znajomością języków.

    Mimo, że znajdują się na szarym końcu te dwie sekcje…

    Read more

    Uwielbiam
    Daria Czerniawko, Rafal Pruta and 7 others
    1 Comment
    • Dzięki Aniu za kolejny solidny post! No i zachęcam wszystkich, żeby wpisywali Akademię Big Data w CV 😀 Oraz – reklama – certyfikaty z kursów. Certyfikaty, które trudniej dostać niż przeciętnie, jako że nie wystarczy “przeklikać” kursu;-)

      Uwielbiam
      2
    • Z cyklu co warto dodać na LinkedIn dziś omówimy sobie obszar wykształcenia oraz licencje i certyfikaty.

      Oba obszary na LinkedIn są bardzo podobne do tych z CV, więc zasady są bardzo zbieżne.

      W przypadku wykształcenia należy pamiętać, że dodajemy studia i opcjonalnie liceum. Piszę o liceum, bo jeśli było profilowe w kierunku informatyki…

      Read more

      Uwielbiam
      Daria Czerniawko, Krasia Czuma and Stanisław
      0 Comments
    • Języki i wcale nie chodzi tu o Java, czy Python. Powróćmy do tworzenia naszego idealnego CV. 👅

      Kolejnym dość ważnym punktem w CV jest znajomość języków obcych. Spotkałam się z wieloma formami ich zapisu. Takimi jak znajomość podstawowa, czy komunikatywna do płynnej.

      Niektórzy rozpisują osobno znajomość w mowie i w piśmie lub też jak…

      Read more

      Uwielbiam
      Krasia Czuma, Marek Czuma and 4 others
      5 Comments
      • Stanisław (edited)

        Czy “native” przy języku ojczystym jest ok w CV? C2 jest konsekwentne w zapisie który podałaś, ale to “native” jest dość popularne.

        1
        • View 1 reply
      • Ja wpisywałem stare dobre “komunikatywny” 😆. Zawsze bałem się tych literek w sumie z absurdalnego powodu – nigdy nie czułem się dobry w językach obcych, więc czułem, ze “nie zasługuję” na którąś z “literek”.

        Swoją drogą – rrochę mnie zastanawia to, że native speakerzy mogą często nie mieć umiejętności na C1, a pojęcie “niemal native speakera”…

        Read more

        1
        • View 2 replies
    • W temacie Linkedin kolejna sekcja to doświadczenie. Co zrobić by przyciągała najlepsze oferty do nas!?

      Działa ona dokładnie tak samo, no może prawie, jak opisywanie doświadczenia zawodowego w CV. Piszę, że podobnie ponieważ w tym miejscu na Linkedin można zastosować kilka metod prezentacji doświadczenia. 
      • Przedstawić miejsce pracy oraz opisać…

      Read more

      Uwielbiam
      Daria Czerniawko, Stanisław and Marek Czuma
      4 Comments
      • Dzięki za kolejny mięsny post! Pytanie za 100 punktów: jak powinienem opisać RDF? Czy wyszczególnić Akademię Big Data, jeśli jest teraz zdecydowanie najważniejszym punktem i staram się “schować” markę RDF “z tyłu”?

        Wiem że większość osób tutaj ma inne wyzwania, ale może to ciekawe zadanie 😀

        • View 1 reply
      • @mczuma zgadza się, Akademię warto dodać jako osoby pkt. Pracując na własnej działalności osobno dodaje klientów z jakimi działam, więc ty tak samo możesz zrobić. Dzięki temu wszyscy zainteresowani Twoimi wpisami będą widzieli po wejściu na profil czym jest akademia i co teraz robisz.

        1
        • View 1 reply
    • Podsumowaliśmy swoje doświadczenie zawodowe, dodaliśmy poprawnie dane kontaktowe, ale czy to na pewno wystarczy by mieć dobre CV?

      Dobrym rozwiązaniem, które pomaga rekrutrowi w pierwszej fazie analizy uznać, czy warto kontaktować się z kandydatem będzie również wyszczególnienie umiejętności technicznych związanych ze stanowiskiem. Podkreślam…

      Read more

      Uwielbiam
      Daria Czerniawko, Stanisław and 2 others
      0 Comments
    • O Mnie, czyli tak naprawdę o kim!?🤔

      Kolejnym obszarem na naszym profilu LinkedIn jest sekcja „O mnie”, to idealna przestrzeń by się przedstawić i opowiedzieć więcej o sobie i o swoich umiejętnościach. Jest dokładnie tym czym jest „podsumowanie zawodowe w CV”. W tym miejscu możemy napisać co robimy zawodowo, w jakim kierunku się rozwijamy oraz…

      Read more

      Uwielbiam
      Marek Czuma
      0 Comments
    • W listach do redakcji pytacie mnie jak to jest z tym dobrym profilem LinkedIn. 😀

      Chętnie i z przyjemnością śpieszę z odpowiedzią. Najważniejsze jest by na początku zastanowić się w kierunku jakiej branży chcemy się prezentować i być zauważalni. Szczególnie to pytanie ma sens w momencie przearanżowania, gdy mamy przeróżne doświadczanie w…

      Read more

      Uwielbiam
      Karol Poradowski, Krasia Czuma and 4 others
      0 Comments
    • Load More